„Graužatis dėl santuokos visiškai nieko nekeičia… Užtat malda gali pakeisti viską“ (Stormie Omartian)

Stormie Omartian – bestselerių serijos apie maldos galią (The Power of a Praying) autorė. Parduota daugiau nei 28 mln. jos knygų. Stormė su vyru Maiklu santuokoje gyvena daugiau nei keturiasdešimt metų, turi du suaugusius vaikus. Pristatome jos knygą „Žmonos maldų galia”.

 

 

 

Krikščioniškame pasaulyje šeimos temos gvildenimas gana populiarus, tačiau tokios taiklios ir iškart „prie reikalo“ vedančios knygos nesu skaičiusi. Tad nesistebiu, kad ji jau išversta į daugiau nei 40 pasaulio kalbų ir išleista per 8 mljn. tiražu.

Ši knyga mane maloniai nustebino. Nustebino sveiku, taikliu ir šviesiu požiūriu. Autorė, kalbėdama apie maldą už savo vyrą, visų pirma daug kalba apie žmonos širdies nuostatas bei požiūrį į sutuoktinį. Kaip ji pati atvirai liudija, jos mėgstama maldelė „Dieve, pakeisk mano vyrą“ virto malda: „Dieve, pakeisk mane“. Ši nuostata lydi skaitant visą knygą. Nuostata, atskleidžianti nuostabų paties Viešpaties paveikslą: Dievas yra ne tik geras kiekvienam iš mūsų, bet ir labai išmintingas – tada, kai mes ištartume „bausti“, Jis pasakytų – „melstis“. Kai mes klausiame, ar iki septynių kartų turėčiau atleisti savo artimui, Viešpats atsako – iki septyniasdešimt septynių (Mt 18, 22). Net ir tuomet, kai kažkas jau prarado viltį būti laimingas santuokoje, kaip tik gali susitikti su pačiu Viešpačiu, kuris viską verčia aukštyn kojom ir beviltiškiausiose situacijose sako: „Viltis yra“!

Ši knyga nustebino sąžiningumu. Autorė nepagražindama patirties atvirai prisipažįsta, kiek daug skausmo atnešė tai, kad sutuoktinis, švelniai tariant, neatitiko jos lūkesčių… Tuokdamasi ji tikėjosi, kad visa, kas jai nepatiko, nesudėtingai pakeis. Tačiau įvyko atvirkščiai – jos vyras nė nemanė keistis! Visa tai vertė ieškoti Dievo – kad Jis atsakytų į iškilusius nelengvus klausimus, į kuriuos ji galiausiai rado atsakymus. Rado ne tuomet, kai norėjo palikti vyrą, bet tuomet, kai ėmė nuoširdžiai už jį melstis, nes, pasirodo, tų maldų metu buvo keičiama visų pirma ji pati.

Jei jūsų santuoka patiria rimtus sukrėtimus, jei atrodo, kad jūs niekada negalėsite atleisti savo sutuoktiniui, jei jaučiatės pernelyg įskaudinta, kad galėtumėte melstis už jį, – tikiu, kad Šventoji Dvasia, vesdama šios knygos puslapiais, ims švelniai gydyti jūsų širdį… Jūs vėl surasite viltį. Čia atrasite tiek daug gyvenimo žodžių, kad ir kokios aplinkybės jus slėgtų! Nes kai ateina dieviška išmintis, kai ima reikštis kantri, maloni, visa ištverianti dieviška meilė, tuomet išties ateina pasikeitimai. Autorė nuoširdžiai pasakoja, kaip pasikeitė beviltiškos situacijos ir vėl atgijo viltis. Galiausiai keitėsi ne tik ji, bet ir jos sutuoktinis! Tai liudija ir knygos pratarmė, kurią užrašė jos vyras: „[…] Negaliu nė įsivaizduoti, koks būtų mano gyvenimas, jei ne jos maldos […]“. Nejučia pagalvojau, kiek žmonių (ypač vyrų) sutiktų (atvirai visam pasauliui) prisipažinti, kad jų problemos išsisprendė sutuoktinio maldų dėka?

Jei jūsų santuoka laiminga, ši knyga taip pat jums patarnaus – melsdamasi už savo vyrą atversite dar daugiau Viešpaties palaiminimų – juk mūsų pašaukimas melstis ir gauti atsakymus, kad būtų kaip danguje, taip ir žemėje, nes Dievas nori įgyvendinti savo valią bei atverti daugiau Dievo Karalystės į mūsų gyvenimus! Be to tikiu, kad šeima pašaukta būti laiminga ne tik „savo viduje“, bet ir dalintis Dievo meile su kitais žmonėmis – tais, kuriuos sutinkame gyvenimo kelyje. O kur dar nuostabus, dieviškas palikimas savo vaikams – tai tikros, nesumeluotos, meile grįstos pagarbos sutuoktiniui pavyzdys. Kaip būtų nuostabu, jei, pradėję melstis už savo sutuoktinį, perduotume šią tradiciją iš kartos į kartą.

Jei nesate krikščionė, bet intuityviai tikite maldų galia, taip pat rekomenduočiau jums šią knygą. Mat čia puoselėjamos gražios nuostatos į sutuoktinį bet kuriuo atveju atskleis, nuo ko prasideda gražūs santykiai šeimoje. Knygos autorė „neleidžia“ melstis už savo vyrą, jei ant jo pykstate ir turite nuoskaudų. Beskaitydama knygą pagalvojau, kad teisinga nuostata į sutuoktinį tampa lyg malda (nes tinkama nuostata atveria dievišką meilę, ir tik tuomet neapgaudinėdami linkime kitam palaimos), o netinkama nuostata, net jei ir meldžiamasi, yra lyg apkalbos, juodinančios sutuoktinį. Juk net ir pačiam Dievui galime „apkalbėti“ kitą, užuot su meile jį užtarusios… Taigi, kur kas geriau turėti mylinčią, šviesią, minkštą ir atlaidžią širdį, nei stokoti pagarbos, puoselėti kartėlį. Ši knyga tikrai padės daryti vyrui vien tik gera per visas savo gyvenimo dienas! (pgl Pat 31, 12).

Viena moteris, perskaičiusi šią knygą, rašo: „Labai puiki, vertinga, praktinė knyga. Ji įkvėps, išmokys melstis už savo vyrą, užuot jį „pritrėškus prie sienos“ ar bandant skirtis. Ji keičia visų pima mūsų, žmonų, požiūrį į save pačias ir vyrą. Mes, kelios moterys, melsdavomės pagal šią knygą maldos grupelėje. Vyko tikri stebuklai: viena moteris nustojo savo širdyje niekinti savąjį vyrą, kita, kentėjusi nuo begalinio pykčio savo vyrui, jam atleido, trečia išmeldė iš Dievo, kad šis liautųsi vartojęs alkoholį. Šiandien tas vyras pripažino savo ligą ir lankosi AA (Anoniminių Alkoholikų – red. past.) susirinkimuose.

Aš pati skaitydama šią knygą supratau galinti melstis už bet kurią savo vyro gyvenimo sritį. Kad ir kokia būtų problema – ji išsprendžiama! Autorė kvietė ištvermingai melstis, kad būtų atsisakyta nuodėmių, problemų ar vyro blogų įpročių, ir pačiai įsitikinti, kaip Dievas veikia sutuoktinio gyvenime. Autorė šioje knygoje formuoja teisingą požiūrį, kaip spręsti problemas, – ji kviečia moteris ne manipuliuoti, reikalauti, maldauti, grasinti, o pasitelkti galingą nuoširdžios maldos instrumentą, per kurį pats Dievas tobulai gydo, atstato, apvalo, pakeičia ir nustebina sutuoktinius.

Ačiū, puikiai vertėjai Rūtai Rušinskienei ir naujai įkurtai krikščioniškai leidyklai „Upė“!” (Sabina Mechovičienė).

 

Taigi kviečiu įsigyti šią knygą, o gal ir padovanoti savo draugei, giminaitei, kolegei… Tai knyga, kuri gali būti skaitoma ne vieną kartą, kad vėl ir vėl primintų bei uždegtų maldos dvasią ir pažadintų mumyse dievišką meilę. Malda – tai taip pat puikus šeimos židinio kūrimas, tik ši ugnis paslėpta maldos kambarėlyje, o štai jos neįkainuojama šiluma, būkime tikros, taps juntama…

AURELIJA UMBRASIENĖ

 

Bernardinai.lt